pokój dziecka

Remont pokoju dziennego- jak go przeprowadzić szybko i sprawnie?

Kiedy to w końcu zdecydujemy, że naprawdę bardzo chcielibyśmy coś zmienić w swoim wnętrzu, koniecznie powinniśmy przemyśleć to, czy taki remont wykonywać samodzielnie, czy może powierzyć projektowanie wnętrz takiemu specjaliście jak projektant czy też architekt. Oczywiście, wiele osób pasjonuje się tematyką wnętrzarską i lubią częste zmiany w swoim domu. Dla nich taki remont będzie szansą do wprowadzenia do naszej przestrzeni czegoś nowego, ciekawego i oryginalnego, a wszelkie prace nie będą aż tak bardzo uciążliwe. Trzeba jednak przyznać, że taka aranżacja jest czasochłonna i niekoniecznie każdemu musi sprawiać przyjemność. W takim przypadku warto podjąć współpracę z biurem projektowym, gdzie zatrudnieni specjaliści będą mogli od samego początku do końca zająć się prowadzeniem remontu.

Jaka stylistyka wnętrz jest obecnie najmodniejsza?

Zdecydowanie, jednym z popularniejszych i często stosowanych stylów wnętrzarskich jest styl skandynawski. Oczywiście, Polacy zazwyczaj dostosowują go do własnych oczekiwań, a więc czerpią z niego inspiracje dodając coś od siebie. Z pewnością jednak to, co najmocniej zachęca do skorzystania właśnie z takiej stylistyki to przestronność powstałych wnętrz, spora ilość światła i pewien minimalizm. W stylistyce skandynawskiej jest też sporo miejsca na naturalne materiały wykończeniowe, takie jak drewno. Takie wnętrze można też w bardzo prosty sposób uczynić naprawdę bardzo przytulnym poprzez dodanie domowych tekstyliów i niewielkich dekoracji. W takim miejscu jest też miejsce na dużą ilość roślin doniczkowych. Tym samym można stworzyć wnętrze stylowe, ale i jednocześnie miłe, przyjazne, przepełnione domową atmosferą.

Wnętrza loftowe- wnętrza z klasą

Ten styl również jest często spotykany, a wzorowany jest na amerykańskich mieszkaniach, które swego czasu aranżowane były w pomieszczeniach pofabrycznych czy na halach lub strychach. Stąd często stosuje się charakterystyczne belkowanie, wykorzystuje się cegłę na ściany, a także inne, bardzo surowe materiały takie jak czarna, malowana proszkowo stal, beton architektoniczny, naturalne drewno czy też szkło. W takim wnętrzu również powinien panować pewien minimalizm, ale przede wszystkim powinno to być wnętrze przestronne, gdzie tej przestrzeni jest naprawdę sporo. Odpowiedniego charakteru temu miejscu będą dodawały lampy industrialne. Kolejnym z wyznaczników tej stylistyki jest otwarty koncept wnętrz. Zdarzają się nawet projekty, gdzie pokój dzienny połączony jest z kuchnią, a do sypialni wiodą schody na otwartą antresolę.