Jak zwiększyć plony warzyw i owoców?

Wiosna to czas, kiedy rośliny budzą się do życia. Dla posiadaczy ogrodów lub działek wiąże się to z koniecznością pielęgnacji roślin i kwiatów. Przystrzyżona trwa i różnorodne kompozycje roślin w ogrodzie będą świetną dekoracją wokół naszego domu. Pielęgnacja orgodu wymaga trochę czasu, jednak dzięki temu stworzymy piękną i funkcjonalną przestrzeń dla nas i naszej rodziny. W ogrodzie powinno się także znaleźć miejsce na grządkę warzywną. Samodzielnie uprawiane warzywa są dużo smaczniejsze niż te sklepowe i nie zawierają sztucznych nawozów.

Uprawianie własnych warzyw jest bardzo proste. Wystarczy przekopać ziemię w miejscu, w którym chcemy mieć grządkę warzywną. Niektóre warzywa możemy sadzić wprost do gruntu, a inne wymagają wcześniejszego przygotowania rozsady. Jeśli zapewnimy roślinom odpowiednie warunki, to będziemy się mogli cieszyć obfitymi zbiorami.

Jak zwiększyć plony warzyw i owoców?

Po pierwsze musimy stworzyć roślinom odpowiednie warunki glebowe. w tym celu powinniśmy zakupić płyn helliga, który służy do badania pH gleby. Warzywa lepiej rosną w glebie o odczynie lekko kwaśnym, lub obojętnym. Z kolei drzewa i krzewy owocowe mają rożne wymagania. Najlepiej sprawdzić je w internecie lub odwiedzić sklep ogrodniczy, gdzie możemy skorzystać z porad pracownika. Odpowiednie pH gleby zwiększy plony w ogrodzie.

Nasze warzywa i owoce muszą mieć odpowiednią ilość składników odżywczych, których potrzebują do wzrostu. W tym celu przydatny może być nawóz naturalny. Możemy wybrać obornik granulowany, który w łatwy sposób rozprowadzimy na grządce warzywnej.Taki nawóz zasili zarówno grządkę, jak i drzewa owocowe, co przełoży się na większe plony. Możemy także produkować nawóz samodzielnie. Wystarczy przeznaczyć kawałek ogrodu na kompostownik. Dzięki temu wykorzystamy odpadki warzyw i owoców z naszego domu. W uprawie warzyw musimy także zwrócić uwagę na dostępność światła i temperaturę. Pomidory lepiej rosną w szklarni lub tunelu foliowym. Warzywa lepiej podlewać wieczorem.