mieszkanie od dewelopera

Kupno mieszkania od dewelopera a wykańczanie wnętrz – pytania i odpowiedzi

Nie wszyscy z nas mają ten komfort, że mogą mieszkać we własnym domu lub mieszkaniu. Część z nas bowiem wynajmuje lokum, pokój lub miejsce w pokoju, a także współdzieli przestrzeń z rodziną.

Prędzej czy później przychodzi jednak moment, że zaczynamy marzyć o własnych czterech kątach – gdy tylko kończymy studia, zaczynamy lepiej zarabiać i otrzymujemy zdolność kredytową, od razu decydujemy się na kupno mieszkania od dewelopera. Jest to bowiem zdecydowanie najczęściej wybierane rozwiązanie, ponieważ chcemy mieć nawet minimalny wpływ na końcowy wygląd projektu, a większość deweloperów pozwala nam decydować o rozstawieniu niektórych ścianek działowych, umiejscowieniu gniazdek elektrycznych i tym podobnych. Nie chcemy również mieszkać w miejscu, które przedtem miało już swoich właścicieli i którzy urządzili je zgodnie ze swoimi potrzebami. Warto jednak pamiętać, że własna nieruchomość jest olbrzymim zobowiązaniem finansowym. Dlatego czy kupno mieszkania od dewelopera to korzystny pomysł? Jak wygląda wtedy wykańczanie wnętrz?

Kupno mieszkania od dewelopera – wady i zalety

Każdy, kto długo marzył o własnym mieszkaniu i nareszcie może sobie pozwolić na jego zakup, jest bardzo podekscytowany tym faktem. Warto jednak ostudzić emocje, ponieważ w grę wchodzi najczęściej ogromny kredyt, który co miesiąc przez dwadzieścia czy nawet trzydzieści lat będzie zabierał sporą część naszej wypłaty. Samo kupno mieszkania od dewelopera jest bardzo dobrym rozwiązaniem, zarówno pod względem finansowym, jak i możliwości drobnej personalizacji projektu wybranego przez nas lokalu oraz urządzania go od podstaw według własnej wizji, potrzeb i oczekiwań. Zapoznaj się z ofertą dewelopera Armada Finanse: https://www.armadafinanse.pl/

Jedyną jego wadą tak naprawdę jest fakt, że jeśli wybieramy inwestycję od dewelopera, która jest na etapie planów czy dopiero co rozpoczętej budowy, a już istnieje taka możliwość, żeby zarezerwować mieszkanie i wpłacić na niego przedpłatę, musimy się liczyć z długim czasem oczekiwania. Zanim inwestycja zostanie ukończona i oddana do użytku może minąć rok, a w skrajnych przypadkach nawet dwa lata, więc w międzyczasie nadal będziemy musieli wynajmować lokal czy też mieszkać ze swoją rodziną. Jeśli jednak zdecydujemy się na kupno mieszkania od dewelopera w inwestycji, która jest już w fazie końcowej lub też została oddana do użytku, wszystko powinno pójść już bardzo szybko i sprawnie. Warto zdecydować się na mieszkanie w stanie surowym, aby wszystko wykańczać już po swojemu

Kupno mieszkania od dewelopera a wykańczanie wnętrz

Jeśli otrzymamy klucze do swojego mieszkania, jego urządzanie leży już wyłącznie w naszej gestii. Stan surowy oznacza gołe ściany i podłogi, brak gniazdek elektrycznych czy drzwi – w lokalu będą wyłącznie okna. Od tej pory możemy wynająć specjalistów, aby na podstawie wcześniej ustalonego planu przeprowadzali wykańczanie wnętrz. Przeważnie trwa to kilka miesięcy, a najczęściej około pół roku. Po tym czasie będziesz mógł się już wprowadzić do swojego wymarzonego mieszkania i stopniowo go urządzać, dodając kolejne meble i rzeczy.