dom kanadyjski

Jakie korzyści przyniesie nam dom kanadyjski oraz dom szkieletowy?

Przeprowadzki nie są chyba ulubioną czynnością ludzi, warto jednak myśleć, że jest to niezbędny etap prowadzący do zamieszkania w nowym miejscu.

Radość i tym większa tolerancja na przeprowadzki będzie szczególnie w sytuacji, gdy nareszcie będziemy mogli wprowadzić się do swojego wymarzonego, wyczekanego oraz upragnionego domu. Zanim jednak będziemy mogli już planować transport naszych rzeczy, należy jednak zrobić wszystko, abyśmy mogli sobie pozwolić na jego budowę. Jest to obecnie w Polsce bardzo duża inwestycja, która przerasta możliwości zdecydowanej większości ludzi. Banki również niechętnie udzielają wszelkiego rodzaju kredytów, ciągle zwiększając liczbę wymaganych warunków do spełnienia. Z tego samego względu ludzie szukając tańszych i alternatywnych rozwiązań, decydują się na dom kanadyjski, czyli inaczej dom szkieletowy. Jakie korzyści, poza finansowymi, mogą nam one przynieść? Rozmawiamy z ekspertami z firmy www.drewdom.com, która posiada ponad 20-letnie doświadczenie w tej branży!

Dom kanadyjski lub dom szkieletowy – jakie są różnice i który wybrać?

Na samym początku warto ustalić co różni dom szkieletowy od kanadyjskiego. Zatem określenie dom szkieletowy odnosi się do budynku, którego konstrukcja, czyli szkielet wykonywany jest z drewna. Jego wykończenie, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne, może być już wykonane z różnych materiałów. Jak zgodnie twierdzą eksperci z firmy www.drewdom.com, która jest liderem w tego typu branży budowlanej, często wybieranym rozwiązaniem jest wybieranie betonu oraz tynku, jako elementów, które posłużą za wykończenie domu szkieletowego. Jest to najlepsze rozwiązanie, jeśli preferujemy nowoczesne rozwiązania, jednak nie możemy lub nie chcemy pozwolić sobie na tradycyjną wersję tego typu nieruchomości. Jeśli natomiast wolimy klasyczny i tradycyjny styl, zawsze możemy wykończyć dom szkieletowy na zewnątrz i wewnątrz drewnianymi elementami, otrzymamy wtedy standardowy dom kanadyjski.

Dlaczego takie rozwiązania cieszą się tak bardzo dużą popularnością?

Jak tłumaczą eksperci z firmy www.drewdom.com, zarówno dom kanadyjski, jak i dom szkieletowy jest bardzo chętnie wybierany przez Polaków właśnie ze względu na uniwersalność i ponadczasowość drewna, oraz ogromne możliwości personalizacyjne projektu. Największą zaletą obu rozwiązań jest z pewnością to, że są tańsze i szybsze w budowie, dzięki czemu zdecydowanie więcej osób będzie mogło sobie na nie pozwolić. Albo kredyt przez nas zaciągany w banku będzie mniejszy, albo też w ogóle będziemy mogli go otrzymać ze względu na niższą kwotę wpisaną na formularzach. Tak więc właśnie dom szkieletowy i dom kanadyjski coraz bardziej zdobywają uznanie Polaków, którzy marzą o własnym miejscu na ziemi. Jeśli mamy jakiekolwiek pytania w tym zakresie zdecydowanie warto zajrzeć na stronę www.drewdom.com, gdzie znajdziemy wiele praktycznych informacji, które pomogą nam w podjęciu decyzji. Zawsze też możemy telefonicznie lub mailowo skontaktować się z pracującymi tam ekspertami.