Wanna przyścienna – najważniejsze zalety i wady

Jak wybrać wannę? To jedno z najczęściej zadawanych przez inwestorów pytań, którzy planują remont albo aranżują swoją łazienkę od podstaw. Do Twojej dyspozycji jest wiele różnego rodzaju rozwiązań, które możesz dopasować nie tylko pod kątem preferencji swoich i domowników, ale również parametrów wnętrza. W tym miejscu zastanowimy się, jakie zalety i wady ma wanna przyścienna. Zdecydowanie ułatwi Ci to wybór!

Dlaczego wanna przyścienna to dobry pomysł?

Wanna przyścienna to rozwiązanie niezwykle popularne, które można spotkać w wielu łazienkach. Jej podstawową zaletą jest uniwersalność zastosowania – doskonale sprawdzi się nie tylko w przestronnym pomieszczeniu w domu jednorodzinnym, ale również niewielkim wnętrzu w bloku. Dzięki temu, że ustawia się ją przy ścianie, umożliwia zaoszczędzenie sporej ilości miejsca, a co za tym idzie zyskanie maksymalnej wygody. Ogromny wybór, zarówno pod względem wymiarów, jak i kształtów, sprawia, że z całą pewnością znajdziesz rozwiązanie dopasowane do powierzchni łazienki.

To jednak niejedyna zaleta. Wanny dościenne prezentują się bardzo elegancko – zwłaszcza, jeżeli zamówisz je w sprawdzonym salonie z wyposażeniem wnętrz. Możesz postawić na klasyczne rozwiązania prostokątne, jak również owalne lub o finezyjnych, oryginalnych kształtach. Co więcej, do Twojej dyspozycji jest nie tylko klasyczna biel, ale również wanny przyścienne w wielu innych wariantach kolorystycznych.

Warto również zaznaczyć, że tego rodzaju rozwiązania są wygodniejsze od wanien wolnostojących jeżeli chodzi o utrzymanie w czystości i umożliwią Ci łatwiejsze znalezienie miejsca na kosmetyki. Dzięki temu od lat cieszą się bardzo dużą popularnością wśród inwestorów.

Wanny dościenne – czy posiadają wady?

Oczywiście wanna przyścienna ma też swoje minusy. Dla wielu inwestorów tym największym jest nieco trudniejszy montaż niż w przypadku rozwiązań wolnostojących. Co więcej, taka wanna musi zostać umieszczona przy ścianie, co nieco ogranicza możliwości aranżacyjne.

Oczywiście to, czy takie rozwiązanie będzie odpowiednie, jest kwestią w pełni indywidualną, dlatego warto zapoznać się z różnymi inspiracjami, jakie znajdziesz w internecie, a następnie dokonać najlepszego wyboru.

Gdzie kupić nowoczesną wannę przyścienną?

Kupując wyposażenie, warto dowiedzieć się nie tylko, jak wybrać wannę, ale również gdzie ją zamówić. Najlepszym rozwiązaniem będą specjalistyczne salony z wyposażeniem wnętrz, które – w przeciwieństwie do większości marketów – oferują armaturę od cenionych producentów, np. z Włoch czy Hiszpanii.

Jednym z takich sprawdzonych salonów jest miradhome.pl – miejsce, w którym nie tylko znajdziesz wysokiej klasy rozwiązania, ale również zyskasz dostęp do ogromnej liczby modeli, spośród których z całą pewnością wybierzesz coś odpowiedniego dla siebie. Polecamy zapoznanie się z dostępnymi wannami dościennymi, porównanie ich funkcji oraz cen, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości – konsultację ze specjalistą. Pozwoli Ci to zakupić rozwiązanie, które spełni oczekiwania Twoje oraz pozostałych domowników!