Sprawdzone pomysły na to, jak urządzić łazienkę

Nie ważne czy jest mała czy spokojnie mogłaby pełnić rolę pokoju kąpielowego ze strefą relaksu. Najważniejsze, że jest nasza i że będziemy mogli zaprojektować ją dokładnie tak, jak chcemy. Łazienka jest takim pomieszczeniem, w którym estetyka powinna iść w parze z funkcjonalnością. Projektowanie tego pomieszczenia zaczyna się tak naprawdę już na etapie wyboru glazury. Jak aranżować, aby miało to sens i abyśmy mogli dobrze czuć się we własnej łazience?

Zdecydujmy się na kolorystykę, która jest nam bliska

Wśród bardzo mocnych trendów wnętrzarskich znajdziemy płytki ścienne do łazienki utrzymane w chłodnej i stonowanej kolorystyce. Dodatkowo, bardzo często będą to płytki wielkoformatowe, co jeszcze mocniej podkreśla ich minimalistyczny charakter. To przepiękne propozycje do łazienek eleganckich i nowoczesnych, a może nawet także tych surowych. Jeśli jednak taka kolorystyka nam nie odpowiada- nie próbujmy na siłę się do niej przekonać, gdyż najważniejsze jest to, abyśmy to my sami dobrze czuli się w tym wnętrzu.

Doskonałą alternatywą dla tak chłodnych imitacji betonu czy też dla białych płytek o strukturze marmuru, będą propozycje ceramiki imitującej drewno. Trudno bowiem o coś co bardziej ociepla wnętrze i sprawia, że staje się przytulne. Płytki ceramiczne tego typu stworzą niesamowity klimat w każdym wnętrzu i spokojnie mogą być utrzymane w kolorystyce ciepłych odcieni brązów. Jest to też doskonały sposób na to, aby móc wprowadzić do łazienki wzór i strukturę drewna pomimo tego, że prawdziwe drewno nie do końca nadaje się do pomieszczeń o wysokiej wilgotności, gdzie zawsze istnieje ryzyko, że coś się może rozlać.

Drobna mozaika, płytki dekoracyjne, a może ceramika o dużym formacie?

Tak naprawdę- wszystkie te możliwości można wykorzystać kreując wnętrze nowoczesne i piękne zarazem. Samodzielne projektowanie układu glazury we wnętrzu dla wielu osób jest prawdziwym wyzwaniem. Wobec tego, jak urządzić łazienkę, aby mogła zachwycać nas każdego dnia?

– Jedną z podstawowych wskazówek aranżacyjnych- która też doskonale sprawdza się w praktyce- jest ta odnośnie doboru kolorystyki ścian wnętrza pod kątem tego, jak jest ono doświetlone. Najczęściej jest tak, że bardzo słabo oświetlone wnętrza wraz z dużą ilością ciemnej ceramiki mogą okazać się bardzo przytłaczające. Dlatego też wiele można zdziałać poprzez jasne płytki ścienne do łazienki w przypadku, kiedy ta jest mała, ciemna albo też w ogóle nie ma dostępu do naturalnego źródła światła.

– Płytki mozaikowe mogą stanowić wspaniały motyw dekoracyjny we wnętrzu. Można je zaaranżować w formie dekoracyjnego pasa, jako obramowanie lustra czy też jako dekoracje, która znajdzie się nad wanną.

– Płytki o dużym formacie sprawdzą się tak naprawdę w każdej łazience. Możemy bowiem ich wielkość dobrać w taki sposób, aby nawet na małym metrażu ściany ładnie się prezentowały. Warto zauważyć, że duży format ceramiki od razu sprawia, że wnętrze jest znacznie bardziej przestronne.