Zamiatarki chodnikowo- uliczne

Zamiatarki chodnikowo- uliczne to kompaktowe i zwarte pojazdy, które są przystosowane do tego, aby działać w standardowym ruchu miejskim. Ich przeznaczeniem jest oczyszczanie ulic z pyłu, kurzu, różnego rodzaju kruszyw, zanieczyszczeń, liści, a nawet śmieci. Pojazdy te cechują się dużą zwrotnością, a także są na tyle małe, aby można było prowadzić je w sposób komfortowy, a dodatkowo- aby mogły dotrzeć do każdego miejsca, które wymaga czyszczenia. Dzięki zastosowaniu takiego sprzętu miejskie ulice zawsze mogą być czyste i zadbane. Są to pojazdy przeznaczone do codziennego użytku w terenie.

Charakterystyka wydajnych zamiatarek ulicznych

Są to urządzenia najczęściej zasilane silnikami spalinowymi, które posiadają bogate wyposażenie dodatkowe- przeznaczone do sprzątania ulic. Jest to między innymi system dwóch obrotowych szczotek, które są bezpośrednio widoczne od frontu maszyny. W jej wnętrzu znajduje się zbiornik na nieczystości, a także zbiornik na wodę, co umożliwia jej czyszczenie powierzchni. Zamiatarka posiada zamkniętą kabinę dla kierującego- operatora i może poruszać się z prędkością do 50 km/h.

W przypadku zamiatarek popularnych i renomowanych marek bez problemu znajdziemy części Johnston będące zamiennikami oryginalnych części do tych właśnie maszyn. Zarówno części Johnston jak i możliwość serwisowania zamiatarek daje specjalizująca się w tym firma- Terberg Matec.

Co jeszcze posiadają zamiatarki tego typu?

Bardzo praktycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem jest przeszklona podłoga kabiny. Dzięki temu można obserwować pracę szczotek zamiatających. Można też kontrolować proces oczyszczania ulicy lub też chodnika na bieżąco. Standardowo, kierowca zamiatarki może korzystać z ogrzewania, w zależności od modelu zamiatarki- również i z klimatyzacji. Dzięki temu praca może być naprawdę komfortowa. Za proces czyszczenia odpowiadają szczotki- są one umieszczone na sterowalnych hydraulicznie wysięgnikach. Szczotki są zraszane, aby lepiej radzić sobie z pyłem. Dodatkowo, zamiatarki często posiadają specjalne myjki wysokociśnieniowe z lancą, a także odkurzacz do liści.