drzwi wewnętrzne białe

Drzwi wewnętrzne białe

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać do naszego mieszkania?

Nawet jeśli uwielbiamy otwartą przestrzeń w naszym mieszkaniu- raczej nie uda się nam uniknąć zakupu drzwi, gdyż będą one konieczne do różnego rodzaju pomieszczeń gospodarczych, do łazienki, a także do sypialni. O ile w strefie dziennej faktycznie możemy z nich zrezygnować, o tyle ta bardziej prywatna i intymna część naszego mieszkania mimo wszystko powinna je posiadać. Wówczas pojawia się pytanie- jakie drzwi wybrać? Jeszcze zanim złożymy zamówienie zakupu konkretnego modelu, przeanalizujmy pewne kwestie związane z różnymi możliwościami, jakie daje nam rynek.

Wybór odpowiedniej kolorystyki

Drzwi wewnętrzne stanowią taki element wystroju, którego raczej zbyt często się nie zmienia. Dlatego też dobrze, aby stanowiły pewne tło i miały charakter uniwersalny- tak, aby faktycznie pasowały do wszystkiego i nie gryzły się z żadnym materiałem wykończeniowym. Czasem jest tak, że we wszystkich pomieszczeniach mamy spójne, identyczne podłogi oraz kolory ścian. Częściej się jednak zdarza, że tak nie jest. Dlatego tak popularnym rozwiązaniem są drzwi wewnętrzne białe– po pierwsze dlatego, że pasują właściwie do wszystkiego, a po drugie dlatego, że pozwalają optycznie powiększyć każdą przestrzeń. Mają neutralny charakter, przez co nie rzucają się w oczy i nie odciągają uwagi od tego, co znajduje się w pomieszczeniach. Drugim, popularnym rozwiązaniem w tematyce wyboru drzwi jest ich zakup w okleinie drewnopodobnej. To rozwiązanie również się sprawdza, gdyż wzór drewna dodaje każdemu wnętrzu przytulnego charakteru, a jednocześnie drewno jest uniwersalnym i ponadczasowym materiałem wykończeniowym. Podążając za obecną modą, również powinniśmy celować w jasne wybarwienia drewna, a więc w dąb, sosnę, brzozę czy jesion.

Wybór odpowiedniego modelu

Jak łatwo będzie nam zauważyć, drzwi wewnętrzne różnią się między sobą tym, jak duże prześwity posiadają i jaki rodzaj szyby znajdziemy w tych prześwitach. W przypadku drzwi, które oddzielają pokoje, warto wybrać drzwi z prześwitami, gdyż wydają się być lżejsze i lepiej przepuszczają światło. Prezentują się też nowocześnie, ale też znacznie lepszym pomysłem będzie zdecydowanie się na prześwity w mlecznym wybarwieniu szkła, czyli takie, przez które mimo wszystko nic nie widać. Zupełnie inne drzwi kupuje się do łazienki. Drzwi wewnętrzne łazienkowe powinny być niemalże całe zabudowane, wyjątkiem może być niewielki prześwit z mlecznego szkła w ich górnej części. Drzwi do łazienki powinny posiadać specjalny zamek, który zakręca się od wewnątrz, a także specjalne wycięcie u dołu lub też odpowiednią kratkę, która pozwoli szybko odprowadzić wilgoć nawet wtedy, kiedy drzwi są zamknięte. Jeszcze inny rodzaj drzwi kupuje się do pomieszczeń gospodarczych, szczególnie jeśli są to miejsca, gdzie tak naprawdę nie ma miejsca na pełne skrzydło drzwiowe. Wówczas, dobre rozwiązanie stanowią drzwi harmonijkowe, które nie zajmują wiele miejsca, ale jak najbardziej spełniają swoją funkcję. Takie drzwi również mogą charakteryzować się wysoką estetyką.