Nawozy do ogrodu

Mówi się, że nawozy są złe. Użytkowanie ich oznacza, że owoce, warzywa, a nawet kwiaty mogą zawierać w sobie szkodliwe związki chemiczne. Nie jest to jednak prawdą. Użytkowanie nawozów w ogrodzie nie oznacza nasycenia ich “chemią”, jeżeli tylko używa się ich odpowiednio i z głową.

Dobry wzrost

Pielęgnacja ogrodu będzie sprawiać przyjemność, jeżeli będziemy widzieć, że coś się w nim dzieje. I to w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nie każda ziemia jednak pięknie obradza i daje duże plony. Ma to odniesienie również do rolników, od których bierzemy wiejskie pomidory, fasolkę, ziemniaki, itd. W takich wypadkach jak najbardziej wskazane jest użycie odpowiednich nawozów. Dzięki nim ziemia ma szansę na naprawdę duże i urodzajne plony.

Nawóz przed wysiewem

Dobrym nawozem przed wysiewem roślin jest Hydrocomplex. Jak się okazuje można go swobodnie stosować na ogródkach letniskowych, jak również na polach. Warto użyć go w czasie przygotowań podłoża do nasadzeń. Jest to bezchlorkowy nawóz NPK. Zawiera on w sobie azot saletrzanowy i fosfor. Do jego składu zalicza się również potas, magnez, siarka. Nie można zapominać również o cennych mikroelementach. Wszystkie wymienione składniki są bardzo łatwo przyswajalne przez glebę. Do tego już po wysiewie rośliny będą do tych składników miały bardzo łatwy dostęp.

Witaminy dla iglaków

Nie można zapominać o tym, że również iglaki mają prawo do otrzymania odpowiedniej porcji witamin. Dzięki nim będą one piękne rosły. Co dalej za tym idzie – po kilku latach będziemy mogli cieszyć oko naturalnym żywopłotem wokoło działki. W takim momencie przyda nam się florovit do iglaków. Na rynku dostępny jest zwykły florovit i wersja jesienna. Ta druga wersja jest wzbogacona o składniki odpowiadające za mechanizmy drewnienia. Dzięki temu w czasie zimy iglaki nie będą wymarzać. Zwykły i jesienny florovit zapewnia iglakom takie składniki, jak żelazo, potas, magnez, fosfor, azot i inne. Przy jego użyciu możemy liczyć na intensywne wybarwienie igieł. Do tego iglaki nie będą atakowały żadne choroby. Co najważniejsze, to fakt, że florovit zapewni ich bujny i duży rozrost.

Zielony trawnik

Nie można zapominać również o trawniku. Nie każdy chce mieć rośliny, warzywa, czy też drzewa. Bardzo duża ilość osób cieszy się samym trawnikiem. Będzie można na nim rozłożyć leżak. Dzieci będą mogły gonić za piłką. Piękny trawnik to przede wszystkim odpowiednio przygotowane podłoże. Oprócz odchwaszczenia przyda nam się wspomniany już Hydrocomplex. Jest to tak uniwersalny nawóz, który może być stosowany w takich miejscach. Regularne stosowanie takiego nawozu to najlepsza inwestycja dla trawnika. Nie zapominajmy jednak, że zastosowanie przy trawnikach, przy kwiatach i przy warzywa jest zupełnie inne.